Právě na to čekají různí pobertové a zloději. Své oběti si vyhlížejí nejen na koupalištích, ale i v barech a na jiných místech, kde se schází hodně lidí.
Policie proto před těmito živli varuje nejen turisty ale i pravidelné návštěvníky rekreačních a sportovních zařízení.
V areálu koupaliště v Hořovicích přišla například v pondělí devatenáctiletá dívka o peněženku.

„Neznámý pachatel jí z kabelky v neuzamčené šatně odcizil peněženku s doklady a necelých šest tisíc korun. Kromě toho měla poškozená v kabelce, platební kartu a mobilní telefon značky Nokia N82,“ uvedla mluvčí berounské policie Lenka Uriánková.
Okradená dívka tak přišla o peníze a věci v celkové hodně 7500 korun.

Další zloděj řádil v šatně jedné firmy v Loděnici. Neznámý pachatel tentokrát vnikl do skříňky, ve které byla uložena peněženka s poměrně vysokým finančním obnosem.

„Pachatel si z peněženky v převlékací skříňce odnesl hotovost 48 tisíc korun,“ informovala Lenka Uriánková.
V restauraci v Nižboru si zase servírka špatně ohlídala svůj mobilní telefon. Odložila s ho totiž na jeden ze stolů v kuřácké místnosti a zapomněla na něj. Toho si ale všiml zatím nezjištěný pachatel a přístroj značky Nokia E52, který měl stříbrnou barvu, si odnesl. Dvaadvacetileté servírce tak způsobil škodu za 7500 korun.

Před zloději není v těchto dnech bezpečné ani potrubí. Nějaký poberta vnikl do areálu depa ve Zdicích. Prohledal strojovnu, ale nic z ní neodnesl. Zaujalo ho ale potrubí na motorovou naftu, které bylo položeno vedle strojovny. Pachatel z něho odřezal dva kusy o celkové délce 80 metrů. To mu ale nestačilo. Po areálu se ještě prořádně rozhlédl a zjistil, že je v něm spousta dalších zajímavých věcí.

„Kromě potrubí si z areálu depa odnesl ještě část nádrže na motorovou naftu. Ta byla již z velké části demontovaná a rozřezaná. Dělníci měli rozřezané díly připravené na odvoz do sběrny kovošrotu,“ poznamenala mluvčí berounské policie. Odcizené věci vážily kolem čtyř tun.