V rámci Celosvětového týdne bezpečnosti silničního provozu přijel do Berouna Besip Team, aby preventivně působil na účastníky silničního provozu a posílil bezpečí na cestách. Co vlastně na návštěvníky akce čekalo?

V době od 13 do 17 hodin si obyvatelé Berouna mohli na Husově náměstí prohlédnout například expozici děstských zádržných systémů nebo zhlédnout krátké filmy o bezpečném provozu na pozemních komunikacích. Největším lákadlem byl bez pochyby simulátor nárazu, ve kterém mohli návštěvníci na vlastní kůži zažít sílu nárazu do pevné překážky při při rychlosti 30 kilometrů za hodinu. Na malé návštěvníky čekala prohlídka správně vybaveného kola, nálepky, odrazky i omalovánky.

„Tuto akci pořádáme v Berouně poprvé, protože požadavek od ministerstva dopravy byl, abychom v každém kraji byli alespoň jednou a Beroun jsme si vybrali proto, že zde pořádáme festival Berounské Letorosty, a tak s tímto městem máme již nějaké zkušenosti,“ sdělil manažer projektu Besip Team Martin Gebauer. „Naším cílem je přiblížit lidem problematiku bezpečnosti silničního provozu a poskytnout jim osobní zážitek. Kdo si jednou vyzkoušel simulátor nárazu, ten se už vždy bude poutat i na zadních sedačkách,“ tvrdil Martin Gebauer. „Lidé by navíc měli vědět, že z 956 usmrcených na česých silnicích v loňském roce bylo 30 dětí,“ dodal.