Česko se v neděli 1. února opět probudilo do zasněžené krajiny. Děti s radostí vytáhly ze sklepů a garáží boby a sáně, řidiči ale jejich euforii nesdílejí. "Musím v neděli do práce, a tak jsem ráno musel zase odmetat celé auto, už se nemůžu dočkat jara. Sníh mám rád na horách, ale u nás v nížině je to fakt k vzteku. V zimě musím kvůli sněhu a mrazu vstávat asi o čtvrt hodiny dřív," posteskl si nad sněhovou peřinou řidič z Králova Dvora.

Jeho skepsi ale nesdílely místní děti. Ačkoli na kopci vedle sídliště Nad Stadionem bylo jen několik centimetrů sněhu, vzaly svah útokem. "Je to paráda, kdyby byl sníh celý rok, vůbec bych se nezlobil. Nebo by se mohla střídat zima s létem," mudroval malý Honzík a vyrazil na kopec se svými boby.

Podle předpovědi počasí má slabě sněžit ještě v noci z neděle 1. února na pondělí 2. února. Teploty se přes den budou pohybovat kolem nuly, a tak si sněhu v nížinách dlouho neužijeme. Pokud si tady někdo chce pořádně zalyžovat, nezbyde mu nic jiného, než se vydat na hory. Například na šumavský Špičák, odkud hlásí 80 cm sněhu, nebo do Pece pod Sněžkou, kde má být 50 cm sněhu.