Děvčata a kluci z prvních tříd Základní školy Králův Dvůr sev pátek 26. června už nemohli dočkat vysvědčení a především vidiny dvouměsíčního volna.

"Kdy už dostaneme to vysvědčení," dožadovali se prvňáčkové své třídní učitelky Dany Novákové, která se jim ještě snažila vštípit, aby na sebe dávali o prázdninách pozor.

Začínající prázdniny bohužel nezačaly příjemně pro jednu ze spolužaček letošních králodvorských prvňáčků, kterou den před vysvědčením na silnici porazilo auto. Naštěstí byla v nemocnici na pozorování a druhý den byla předána do domácího ošetření. Snad si už letošní smůla vybrala svou daň a všechny děti si užijí zasloužené volno bez úrazů.

"Já na sebe budu dávat pozor. Celé prázdniny. A kam se nejvíc těším? Určitě k moři," pokřikoval mezi spolužáky Dominik Kroupa. Hned se k němu přidal Tomáš Dvořák, který se prý nemůže dočkat tábora a výletu na Slovensko. Děvčata si zase domlouvala, kdy se o prázdninách uvidí. "Určitě sie mi bude po spolužácích stýskat, ale pořád budu někde na dovolené," dodala sedmiletá Barunka.