„Závod prezentuji jako závod na nejkrásnější horu brdského pohoří. Myslím, že zaslouženě. Každý, kdo Plešivec zná, mi dá za pravdu. V loňském roce na vrchol vyběhlo v hlavní kategorii 167 závodníků. Nebyla to ovšem největší účast, dvakrát se zúčastnilo přes 200 běžců," řekl ředitel běžecké akce Miroslav Biško.

Hlavní závod, dlouhý více než pět a půl kilometru s převýšením 350 metrů, je součástí seriálu Českého poháru v běhu do vrchu, Brdského běžeckého poháru, Běhů do kopců v Praze a okolí a zároveň Přeboru Středočeského kraje. Odstartuje v 11 hodin od mostu nad Litavkou v centru Lochovic. Cíl je na Čertově kazatelně, která se nachází u vrcholu Plešivce ve výšce 654 metrů nad mořem.

Závodníci budou rozděleni do několika kategorií podle věku, od patnácti let výše. Tři nejrychlejší závodníci v každé kategorii obdrží věcné ceny, medaile a diplomy.

Organizátoři, jimiž jsou Athletic Veteran Club ČR 1982 a obce Lochovice a Lhotka, nezapomněli ani na malé sportovce. Fabiánův běh pro děti, žáky a žákyně začne deset minut po startu hlavního závodu. Nejzdatnější se mohou těšit na diplomy.

Startovné na hlavní běh činí na místě sto korun, děti a žáci startovné neplatí.