Berounsko, Hořovicko/ Policie bije na poplach. V berounském regionu opět řádí zloději aut. Zda se jedná o jednotlivce či organizovanou mafii, zatím není zcela zřejmé. Že se ale zloději činí, je evidentní. Během jediného dne a noci z pondělí na úterý se dokonce ztratily čtyři osobní vozy. „Dvě z hledaných aut zmizela v Hořovicích. Jednalo se o osobní vůz značky Voswagen Passat v celkové hodnotě 260 000 korun, které jeho majitel zaparkoval v Hradební ulici. Zloděj u auta vypáčil zámek dveří. Ten pak zůstal ležet na místě, kde majitel auto zaparkoval,“ informoval ředitel berounského policejního ředitelství Miroslav Jerling.


Druhé auto zmizelo v Hořovicích za bílého dne. Tentokrát si ho pachatel vyhlédl u supermarketu Lidl. Byla to Škoda Oktavia za 220 000 korun. Lupiči její odcizení netrvalo ani čtvrt hodiny. Další vůz si zloději vytypovali ve Zdicích. Tentokrát se jednalo o značku Renaul Megane v hodnotě 251 000 korun.
Čtvrté auto se ztratilo v Neumětelých. Pachatel, který si ho odvezl, abyl policií velmi rychle dopaden. Vůz si vypůjčil syn jeho majitele.


Každoročně zmizí v České republice přibližně 20 tisíc aut. Dříve se tímto „byznysem“ zabývali jednotlivci, nyní se mu ale věnují celé mafie. „Neřekl bych, že se tentokrát jedná o nějakou organizovanou skupinu. Ta by kradla auta jedné značky,“ myslí si Miroslav Jerling.


Policii se zatím daří nalézt a vrátit majiteli jen velmi malé procento odcizených vozů. Čím delší doba uplyne od krádeže, tím je naděje na úspěch menší. Do dvou týdnů už mohou být rozmontované či mít nové doklady i majitele