V rámci stavebních úprav, které mají skončit před začátkem školního roku, zaniknou na silnici v Plzeňské ulici dva přechody pro chodce a nahradí je bezpečnější, řízený semaforem.

„Rekonstrukce prostoru v blízkosti Jungmannovy základní školy byla plánována dlouho dopředu. Cílem celé akce je zvýšení bezpečnosti nejen školáků, ale i ostatních chodců,“ potvrdil místostarosta Berouna Michal Mišina.

K opatřením město přikročilo proto, že mnoho řidičů v této lokalitě nerespektuje dopravní značení a přechody pro chodce. Před školou museli dávat na školáky pozor policisté. V minulosti se před školou totiž odehrálo už několik vážných dopravních nehod.

Kvůli bezohledným řidičům město také rozhodlo, že Městská policie Beroun bude v ulicích města měřit rychlost prostřednictvím radaru. Jen v průběhu prvního dne strážníci zjistili 15 přestupků překročení rychlosti. „Většina z nich se řešila na místě blokovou pokutou, tři případy byly předány správnímu orgánu,“ uvedl velitel městských strážníků Alexandr Scherber.

Městští strážníci se měření rychlosti radarem budou věnovat i v budoucnu. Mají vytipované lokality, na které se zaměří. Jedná se o místa v okolí základních a mateřských škol a budou se také soustředit na části Berouna, odkud přicházejí stížnosti občanů.