Druhý ročník závodu horských kol nazvaný Giant Berounský BikeMaraton odstartuje již tuto neděli. Tento jedinečný závod, nad kterým převzalo záštitu město Beroun, však přinese i řadu dopravních uzavírek a omezení.

Letošní rok bude vytyčena pouze jedna trasa o délce 38 kilometrů, a tak závodníci, kteří pojedou 76 kilometrů, tuto trasu absolvují dvakrát. Celý okruh vede ze 70 procent po zpevněných lesních a polních cestách, 10 procent je v terénu a 20 procent po asfaltu. Účastníci se tak mohou těšit na zajímavý a různorodý závod, kterého se loni zúčastnilo přes 500 cyklistů.

„Myšlenka uspořádat tento závod na Berounsku mě napadla, protože mám chatu v Podkozí, a tak mám na kole projetou řadu tras na Berounsku. Když jsem se seznámil s místostarostou Berouna Tomášem Havlem, tak jsme se na tomto závodě domluvili,“ říká pořadatel Giant Berounského BikeMaratonu Michal Dalecký, který tyto závody pořádá pravidelně také v Letech u Prahy.

Prezentace předem přihlášených závodníků a výdej startovních čísel se uskuteční již v sobotu od 17 do 19 hodin a v neděli od 8 do 10.30 hodin před budovou radnice na berounském náměstí. Závodu se mohou zúčastnit i majitelé trekkingových kol. Samotný start Giant Berounského BikeMaratonu bude z Husova náměstí. Dětští závodníci odstartují v 10 hodin, účastníci 76 kilometrového závodu budou mít start od 11.30 hodin a poloviční závod v délce 38 kilometrů začne ve 12 hodin.

Podle pořadatele čeká na závodníky i diváky opravdu pěkná akce s několika novinkami. „Letošní rok by se cyklisté měli brodit Berounkou, což bude hodně divácky zajímavé. Trasa povede také těšně podél vody u Strádonic a kromě toho diváci uvidí také samotné občerstvování cyklistů,“ prozrazuje pořadatel Michal Dalecký.

Kromě atraktivního závodu ale čeká na Beroun řada dopravních omezení a uzavírek. Pro dopravu bude v neděli zcela uzavřeno Husovo náměstí
a ulice Na Příkopě v prostoru před Pražskou bránou. Mezi 11.30 a 12.30 hodin bude doprava omezena také na silnici na Zdejcinu, kudy povede počáteční úsek prvního okruhu závodu. Od 12 do 18 hodin se počítá s úplným uzavřením stezky pro pěší a cyklisty na levém břehu řeky Berounky, podél restaurace U Štiky, a to od lávky pro pěší až po dálniční most. Dále bude uzavřena turisticky značená cesta od parkoviště pod nemocnicí k Dubu v osadě Záhrabská, kudy budou závodníci ve velké rychlosti sjíždět do cílového úseku. K částečnému omezení dojde také okolo restaurace U Madly, na mostě u Venediku a u Pražské brány.