S pomocí na opravu rybníka se Neumětely obrátily na ministerstvo zemědělství. „Do rybníka svádíme povrchovou vodu, nemá svůj vlastní stabilní přítok. Břehy se propadají a je jen otázkou času, kdy se úplně zhroutí. Jedná o poslední vodní plochu v centru obce, proto ji chceme zachovat," řekl starosta Luděk Kuniak s tím, že dotace na uznatelné náklady by měla být minimálně 70 procent.

Další podaná žádost o dotaci souvisí se záměrem obce posílit sběr tříděného odpadu. „Na dvoře bývalého hostince U Šemíka plánujeme vybudovat sběrný dvůr. Měly by tam být mimo jiné i kontejnery na velkoobjemový odpad," řekl starosta.

Hostinec hodlají Neumětely využít také pro výstavbu dvou sociálních bytů. Projekt je ve fázi přípravy dokumentace. „Žádost o dotaci hodláme podat. Obecní byty nemáme, chceme být připravení do budoucna, abychom se mohli případně postarat o naše občany. Prostor jsme našli a chceme toho využít," podotkl Luděk Kuniak.

Momentálně se v obci pracuje především na místních komunikacích. Upravuje se povrch v ulici Pod Kuchyňkou a v nové zástavbě v ulici Za Humny. „Tady se parcelovalo už v roce 2006, až nyní jsme ale sehnali peníze. Mimořádnou dotaci ze Středočeského kraje ve výši tří milionů okamžitě pouštíme do opravy silnice a také výstavby chodníků," upřesnil starosta Neumětel.