Tříletý vlčák a čtyřletý kříženec jezevčíka s labradorem připravili nečekané starosti rodině z Březové. Dva psi se totiž nesnesou na jednom dvorku. „Vlčáka Rexe jsme před několika měsíci zdědili po babičce. Ben u nás žije od mala. Snažili jsme se je skamarádit a z počátku se nám to i dařilo. V jednu chvíli byli spolu na dvoře i bez košíků,“ popsala první dny společného žití dvou psů Lucka Míčková s tím, že nyní oba na sebe žárlí.

Rvačku přežili

Rvačky psů obrátily život všech obyvatel rodinného domu naruby. „Psi na sebe vyrazili dvakrát. Veliké štěstí, že poslední incident oba přežili. Od té doby musíme dávat veliký pozor, aby nebyli ani na chvíli pohromadě, další jejich kontakt by nemusel dopadnout dobře,“ popsal na první pohled neřešitelnou situaci František Pícha, který je majitelem staršího Bena.

Azyl za plotem

Vlčák se nesmířil s azylem za plotem. „Když jde Ben ven, Rex musí být pouze na zahradě. Není to však dobré řešení,“ konstatovala Lucka.
Rodina si na pomoc pozvala psychologa psů. Ten nevidí společný život Rexe a Bena ztracený. Těžká práce však čeká hlavně jejich majitele. „Ani jeden ze psů není suverén. Musí se naučit plnit povely svých pánů. Pak se nebudou bát jeden druhého. Nevraživost si mezi sebou sami nevyřeší, zabili by se, musí to za ně udělat člověk,“ konstatoval psycholog psů Rudolf Desenský.

Dobrý výcvik

Dobrý výcvik psů uspíší čas, kdy se Rex a Ben vrátí na jeden dvůr. „Prozatím mohou být u sebe jen na vodítku. Pak záleží hlavně na tom, kdy je jejich páni naučí poslechnout na první povel,“ uzavřel Rudolf Desenský s tím, že první krok se rodině podařil. Výcvik je podle něj jedinou možností. Pak už by zbýval jedině útulek, nebo utracení jednoho z nich.