V Březové koledy zpívají místní chlapci a děvčata, a to od těch nejmenších až po starší školáky. Co může být krásnějšího, než koledy zpívané dětmi, které se tolik těší na vánoční čas?

K dětem se vždy přidávají dospělí. Bylo to mu tak nejen loni, ale i před dvěma lety, kdy při zpívání koled padal na březovské návsi sníh. Loni vločky na barevné čepice dětí sice nepadaly, ale akci zpestřily lampiony štěstí, které stoupaly k obloze před zraky všech návštěvníků.

Koledy budou ve středu zpívat tisíce lidí, i v Březové zazní Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Den přeslavný jest k nám přišel a Pásli ovce valaši. Březovské děti a dospělí si je zazpívají nejen s Berounským deníkem. Do Vánoc se lidé z obce sejdou ještě na jednom předvánočním setkání, a to v pondělí 22. prosince, kdy se v Březové koná tradiční akce s názvem Živý betlém. „Děti se už moc těší," prohlásila starostka Březové Martina Nedvědová.

Živý betlém mají samozřejmě v oblibě místní i lidé z okolí. Ani letos zde nebude chybět občerstvení, a to v podobě grilované vinné klobásy a teplých nápojů. Velkým lákadlem má být opět živý oslík Emil z Točníku.