Město Žebrák opět žije divadlem. V sobotu zde začal už 46. ročník divadelní přehlídky Erbenův Žebrák. První představení neslo název Amant a uvedli ho broumští ochotníci. Diváci si mohli vychutnat situační komedii ze současnosti. „Rozvedená matka se zamiluje do nápadníka své dcery," nastínil zápletku vedoucí divadelního souboru „MÁJ" Kass Broumy režisér a vedoucí souboru Milan Žižka. Více ale neprozradíme. Koho by přeci jenom zajímalo, jak vše dopadne, může již nadcházející sobotu zhlédnout představení Amant přímo v Broumech.

Výraznou postavou tradiční žebrácké divadelní přehlídky je František Lorenc. Divadlu se věnuje úctyhodných šest desítek let. Až do letošního června vedl celý Kulturní klub Žebrák. Jeho přáním bylo podílet se na loňských dvoustých oslavách divadla.
To se mu podařilo a od poloviny letošního roku vede divadelní soubor K.J.Erbena Žebrák. Kulturní klub je nyní příspěvkovou organizací města. „I tak je práce dost. Máme divadelní soubor dětí, mladých i dospělých. Na letošní přehlídce uvedeme osmnáct představení," prohlásil za žebrácké ochotníky František Lorenc.

Vyprodaná představení
O tom, že je o divadelní přehlídku velký zájem, svědčí skutečnost, že některá představení jsou již nyní vyprodaná, a to i přesto, že se některá odehrají dokonce i čtyřikrát. Kromě broumských a žebráckých herců uvidí návštěvníci na jevišti i ochotníky z Chaloupek, Loděnice a nebudou chybět ani soubory ze vzdálenějších míst, jako jsou například Dobrovice.

Kdo by se kvůli velkému zájmu na letošní přehlídku nedostal, může se těšit na jarní představení. Už v prvních měsících roku chtějí Žebráčtí uvést hru s názvem Komedie z kornoutu. V květnu se pak chystají do Dobrovic.