„Je to velice výhodná dotace, protože město z celkového nákladu bude hradit jen 7,5 procenta,“ uvedl na mimořádném zastupitelstvu, které se zabývalo především výstavbou in–line dráhy, starosta Berouna Jiří Besser. Bruslařský areál, který vyroste v areálu fotbalového hřiště v berounské čtvrti Závodí, bude stát téměř sedm milionů korun. Dotace z Regionálního operačního programu činí 6.3 milionů korun, město tak ze své kasy investuje do sportoviště jen půl milionu korun.

„Cílem projektu je v areálu v blízkosti autobusového nádraží vybudovat novou infrastrukturu pro volnočasové aktivity dětí, mládeže i dospělých. Vznikne zde velký a malý bruslařský ovál, chodník podél Berounky se smíšeným provozem chodců a cyklistů a také sedmaadvacet parkovacích stání pod silničním mostem,“ uvedl Jiří Besser. Pro sportovce nebude chybět ani zázemí, kromě laviček a odpadkových košů projekt počítá i s informačními tabulemi.

Místostarosta Berouna Tomáš Havel dodal, že stavba sportovního areálu pro bruslaře musí být ukončena v červnu příštího roku.
Areál vítají i ekologové a představitelé Chráněné krajinné oblasti Český kras. „V současné době je pro cyklisty i pro in–line bruslaře velmi oblíbená cesta podél Berounky, kterou město vyasfaltovalo. Tento nový areál snad trochu uleví této přetěžované lokalitě,“ doufá pracovník CHKO Český kras.
Na nové sportoviště se ale těší i samotní bruslaři. „In–line bruslení získává mezi lidmi stále větší oblibu, nejhorší ale je, že na Berounsku je jen málo míst, kde se tomuto sportu můžete věnovat nebo se jej vůbec učit. Samotné ulice k tomu nejsou vhodné, navíc pokud chcete k bruslení přivést i děti. Nový areál, tak jak ho město prezentuje, by mohlo tuto situaci vyřešit,“ domnívá se obyvatel Berouna Jiří Špaček a dodává: „Stále méně dětí inklinuje ke sportu. Pokud jim vytvoříme podmínky, je reálná šance, že se tento stav alespoň trochu zlepší.“ V to doufají i představitelé radnice.