„Ze strukturálních fondů EU a z prostředků Regionální rady získá město 92,5 procent z celkových nákladů,“ uvedla tisková mluvčí berounské radnice Jitka Soukupová. Milovníci kolečkových bruslí se mohou těšit na dvě dráhy, které vzniknou u řeky Berounky v blízkosti autobusového nádraží. „Velkým i malým vyznavačům jízdy na kolečkových bruslích bude sloužit velký ovál o délce 423 metrů a malý o délce 153,9 metrů,“ dodala Jitka Soukupová.
Součástí nového sportoviště bude i 27 nových parkovacích míst, nový chodník, který bude pamatovat i na cyklisty, a také odpočívadlo se stolkem a lavičkami. Slavnostního otevření nového areálu se bruslaři podle informace města Beroun dočkají v červnu příštího roku.

In–line bruslení získává stále větší oblibu a do Berouna se s kolečkovými bruslemi nesjíždějí jen lidé ze sousedních obcí, ale například i Pražané. V současnosti nejvíce využívají především cestu kopírující Berounku, která však zasahuje i do Chráněné krajinné oblasti Český kras. „Už jsme se smířili s faktem, že tato lokalita přitahuje stále více cyklistů a bruslařů. Nesmí ale zapomínat na to, jak se chovat v přírodě,“ uvedl vedoucí CHKO Český kras Vojen Ložek. Výstavba in–line dráhy by měla oblasti od bruslařů trochu ulevit. „My jsme z Králova Dvora a jezdíme sem na brusle od jara do podzimu s celou rodinou. Je dobře, že se postaví další dráha, protože na Berounsku další kvalitní povrch pro bruslaře chybí,“ posteskla si paní Kateřina. Novou in–line dráhu přivítají i obyvatelé berounské čtvrti Závodí. „Cesta u Berounky už nikdy nebude díky vybudované cyklostezce tak klidná, ale nová dráha by aspoň mohla snížit v této oblasti počet bruslařů,“ míní Závodští.