V úterý 22. června se poprvé na půdě sněmovny sešli noví poslanci, kteří vzešli z květnových parlamentních voleb.

Beroun zde má dva zástupce. Jiřího Bessera (TOP 09) a Richarda Dolejše (ČSSD). Zatímco Richard Dolejš letos obhajoval poslanecký post a ve sněmovně je tak ostříleným matadorem, Jiří Besser je poslaneckým nováčkem.

Ačkoli je Jiří Besser ve vysoké politice jen několik týdnů, po Berouně, a nejen zde, se šíří informace, že by měl získat jeden z ministerských postů. Konkrétně by měl vést ministerstvo zemědělství.

Jako správný politik ale na tento dotaz odpověděl Jiří Besser mlhavě: „V posledních dnech čtu v novinách ledacos, takže jsem zatím v klidu. Ale mohu potvrdit, že jsem se aktivně podílel na přípravě Koaliční smlouvy. Za TOP 09 a Starosty a nezávislé jsem byl členem expertní skupiny pro podporu podnikání, energetiku, dopravu a Evropské fondy.“

S partnery z ODS a Věcí veřejných se prý na znění této části Koaliční smlouvy již dohodli a postoupili jejich závěry ke schválení K9.

Na poslaneckého nováčka nabitý program. Zajímalo nás tedy, zda se od květnových voleb jeho život zásadně změnil. „Nemohu říct, že by se nějak výrazně změnil, jen je možná hektičtější. Jsem teď častěji v Praze a méně v Berouně a každý den mám mnohem více schůzek a jednání než při pouhém starostování,“ uvedl na otázku Berounského deníku Jiří Besser.

Zároveň ale přiznává, že první zasedání poslanecké sněmovny bylo pro něj dnem plným emocí a silných zážitků. „Převzít osvědčení o zvolení poslancem z rukou ministra vnitra Martina Peciny, stát v poslanecké sněmovně při české hymně v blízkosti mnoha osobností, které znám a kterých si vážím, v čele s Karlem Schwarzenbergem i samotné složení slibu do rukou předsedající Miroslavy Němcové, to vše jsou zážitky, na které se nezapomíná a které dostanou i tak velkého kluka, jako jsem já,“ přiznává Jiří Besser otevřeně.

Po volebním vítězství Jiří Besser uvedl, že v roli starosty Berouna zůstane do podzimních komunálních voleb, Má však na starostování při současném nabitém programu vůbec čas?

„Pořád jsem berounským starostou a své povinnosti si musím plnit. Ostatně jsem starostoval i na půdě poslanecké sněmovny, kde jsme se středočeským hejtmanem Davidem Rathem domluvili poslední procesní krok, který ještě bránil zahájení výstavby dalších tří úseků naší cyklostezky Po stopách českých králů,“ říká Jiří Besser.