Výstavba druhé části kanalizace uzavřela na několik dní obec Bykoš. Objízdná trasa je dlouhá čtyři kilometry a vede přes sousední Suchomasty. Tato uzavírka obce je krátkodobá. Začala v pátek a Bykoš bude průjezdná pravděpodobně od středy. „Abychom mohli stavební práce včas ukončit, záleží hlavně na počasí,“ upřesnil za dodavatele stavby Josef Štěpán.

Bykošští se právě pustili do stavby druhé etapy kanalizace. „Práce postupují rychle. I když si úpravy vyžádaly uzavření obce, kanalizace je nutná,“ uvedl obyvatel Bykoše Josef Bartoníček.

Druhá etapa kanalizace si vyžádala pět miliónů korun. „Obdrželi jsme dotaci od Středočeského kraje. Na výstavbu třetí, závěrečné části odkanalizování obce budeme žádat v příštím roce,“ objasnil starosta Bykoše Václav Průcha.

Řidiči projedou Bykoší jen do konce září. Kvůli opravě zchátralého mostu bude obec znovu uzavřena od 1. října do konce letošního roku. „Most by už dlouho nevydržel, pro nákladní vozy by mohl být i nebezpečný,“ sdělil starosta Václav Průcha. „Rekonstrukci mostu zajistí Středočeský kraj. Náklady na opravu přesahují deset miliónů korun,“ upřesnil Václav Průcha.

Objízdná trasa bude dlouhá deset kilometrů a povede přes Vinařice a Všeradice.