Strach z povodní. Tím reagují na deště i lidé na Berounsku. „Břehy potoka, vedle kterého stojí náš dům, jsou uvolněné a na mnoha místech se již sesunuly. Při stavbě mostu bylo sice koryto prohloubené a zpevněné, ale pouze na malém úseku. Koryto by mělo být vydlážděné celé, jinak dopadneme ještě hůř, než při loňských povodních,“ upozornila paní Svobodová z Bykoše.

Obavy Bykošských byly včera na místě. Příkopy kolem silnice začaly ve včerejších ranních hodinách přetékat vodou. „Voda sice stoupá, ale zatím nehrozí, že by se z potoka vylila a znovu, tak jako v loňském roce, zatopila stavení,“ konstatoval včera starosta Bykoše Václav
Průcha.

Bykoší protékají dva potoky. Vodní tok, u kterého začínají opadávat kusy zeminy do koryta, a tím se podle místních zmenšuje jeho kapacita, spravuje pobočka vodohospodářské správy v Králově Dvoře. Podle jejich zástupců by se úpravy tohoto místa mohly uskutečnit v roce 2012.
Stav vodních toků sledovali lidé i na dalších místech regionu. „V Červeném potoce stoupala voda do čtvrté hodiny ráno, nyní už klesá,“ uvedl ve včerejších dopoledních hodinách starosta Hořovic Luboš Čížek.

Podle zástupců Povodí Vltavy se na Berounsku včera nedělo nic dramatického. „Vodní toky mohou dnes ještě stoupat, ale nečekáme, že by byl na Berounsku překročený první povodňový stupeň,“ uvedla včera tisková mluvčí Povodí Vltavy Petra Krainová.

V příštích dnech by měla voda ve vodních tocích opadnout a tím i strach některých lidí z povodní. Meteorologové navíc předpovídají slunečné počasí.
Další informace o plánovaných úpravách poškozeného koryta potoka v Bykoši přineseme čtenářům v příštích vydáních Berounského deníku.