Někteří dokonce věřili tomu, že objízdná trasa bude zrušena ještě před vánočními svátky. „Termín dokončení rekonstrukce dodržíme. Podle smlouvy má být stavba ukončena 10. ledna příštího roku. K žádnému prodloužení nedošlo, kolaudační řízení se uskuteční 8. ledna,“ uvedl za technický dozor Středočeského kraje Martin Nosek.

Náklady na renovaci propustku bykošského mostu se vyšplhaly na deset miliónů korun a dodavatel stavby dokončí kompletní práce pravděpodobně ještě tento týden. „Nepodařilo se nám nyní kolem Vánoc zajistit kolaudaci tak, aby se mohla uskutečnit do konce roku. Při jejím zadávání bylo třeba dodržet třicetidenní předstih. V zimních měsících jsme nechtěli riskovat, že by nepříznivé počasí konec stavby nakonec oddálilo,“ vysvětlil Nosek.

To potvrzuje i zástupce dodavatelské firmy. „Například technologické pauzy kvůli počasí byly opravdu delší, než jsme předpokládali. Kvůli izolacím jsme museli část mostu i zastřešit a místo zahřívat,“ objasnil pracovník dodavatelské společnosti Pražské silniční a vodohospodářské stavby.

Řidiči objízdnou trasu nerespektovali. „Bydlíme nedaleko mostu. Pozemek byl rozbahněný i kolem našeho domu, s tím se ale při tak rozsáhlé stavbě musí počítat. Nemohli jsme však pochopit chování některých řidičů. Přehlíželi zákazové značení a nedokončený most se pokoušeli přejet dokonce i nákladním autem,“ upozornil na bezohledné chování některých lidí obyvatel Bykoše Josef Svoboda.