Jejich původním domovem byla obec Cerhovice. „Když jejich majitelka zemřela, postaral se o ně starosta obce. Nyní jsou v péči našeho Ekocentra ve Bzové," konstatovala Veronika Novotná. Ta se společně se zástupci Cerhovic snaží všem těmto přibližně dvouletým pejskům nový domov. Jak dále uvedla, jedná se o trpasličí a německé pinče.

Očkování je samozřejmostí
Pejsků bylo původně šestnáct. Nyní jich zůstalo pět. Jedním z nich je jeden a půl roku stará fenka Asta. „Od začátku byla nejpřítulnější," pokračuje Veronika Novotná s tím, že s ostatními pejsky bude zřejmě o něco větší práce.

„Jsou hůře socializovaní, byli zvyklí jen na svou majitelku. Byli bychom rádi, kdyby se našel někdo, kdo by byl ochotný dát pejskovi čas, například důchodce. Pejska odchytneme a může jít do nového domova. Samozřejmě s tím, že ho necháme naočkovat. Musí se však naučit chodit na vodítku a podobně. Jsou to ale chytří pejsci, neměl by to být žádný problém. Pejsci nejsou určitě zlí a zkažení. Navíc jsou čistokrevní," uzavírá Veronika Novotná. Více na telefonním čísle 732 657 424.