„Slyšela jsem, že jim vyhořelo trafo a že elektřina nepůjde několik hodin," říkala prodavačka zvědavým zákazníkům v jednom z berounských obchodů. Protože proud nešel v celém centru Berouna, udělali si pracovníci úřadů i některých obchodů přestávku a šli se projít.

„Nemá smysl, abychom v kanceláři seděli, když nemůžeme dělat na počítači. Na to, až elektrický proud znovu pustí, můžeme počkat venku na lavičce. Dnes je na to nádherné počasí," poznamenala Marcela Prokůpková.

Vzhledem k tomu, že se mluvilo o velké poruše a nikdo nevěděl, jak dlouho výpadek elektřiny potrvá, někteří soukromníci zavřeli.

„Jednomu pánovi jsem stříhala strojkem vlasy. Když vypnuli proud, měla jsem ostříhanou půlku jeho hlavy. Nepříjemná záležitost. Strojek nemám kde nabít a neteče ani teplá voda. Tvrdí, že to potrvá několik hodin. Nebudu tu nečinně čekat a jedu domů. Zákaznice jsem přeobjednala," vysvětlila majitelka jednoho z berounských kadeřnictví. „Také asi zavřu. Dnes je hodně teplo a chladicí pulty nefungují. Mám strach o maso," konstatovala prodavačka v prodejně s kuřecím masem.

Z výpadku elektřiny ve čtvrtek profitovali majitelé barů a venkovních zahrádek. Ti, co nemohli pracovat, využili příležitosti a zašli si k nim alespoň na ledovou kávu.