Při procházce k Tip〜sport laguně na břehu bývalého mlýnského náhonu objevil Milan Sailer zpola zasypané gumové pásy a jiný odpad. Vinu dává stavebním firmám, které realizovaly plavecký areál a které podle něj špatně odvedly svou práci.

Firmy Jež z Loděnice a Syner z Liberce se však brání. Při výstavbě Tipsport laguny prý skutečně narazily na černou skládku. Tu však před započetím výstavby odstranily Technické služby města Berouna. „Tam, kde pan Sailer nalezl nějaký odpad, jsme již žádné stavební práce neprováděli. Vůbec jsme v těchto místech nezasahovali, a proto nevidím důvod, proč bychom tento odpad měli odstranit,“ oponoval stavbyvedoucí Jaroslav Doutnáč.
Firmy z místa, kde nyní stojí Tipsport laguna, odvezly celkem 11 843 kilogramů odpadu.

Z toho bylo například 650 kilogramů pryže a pneumatik a dalších 6432 kilogramů plastů. Firmy navíc již při realizaci stavby upozorňovaly město, že břeh bývalého mlýnského náhonu není zpevněný. „Bavili jsme se o určitém řešení, ale tenkrát to bylo moc drahé. Pravda totiž je, že tento břeh není zrovna v ideálním stavu,“ dodal stavbyvedoucí.

Podle starosty Berouna Jiřího Bessera však stavbyvedoucí není odborníkem, který může posoudit stav břehu. „Ten byl v roce 1995 po povodni zrekonstruován a zpevněn. Jeho současný stav posoudí odborníci stejně tak jako nalezený odpad, který rozhodně nesouvisí se zmíněnou černou skládkou,“ sdělil Jiří Besser.

„To, že tam někdo něco vyhodí, nedokážeme ovlivnit. Pan Sailer, který odpad na břehu našel, měl jít nejdříve na Odbor životního prostředí Městského úřadu v Berouně, který by se tím začal zabývat. Nyní to prošetřuje stavební dozor města a případný odpad odstraní technické služby,“ dodal starosta města.