Černínští hasiči se aktivně zapojují do soutěží. Proto si také obnovili své vybavení a pořídili si i nové sportovní překážky, díky kterým se mohou kvalitněji připravovat na soutěže v požárním sportu.

Finance ve výši 50 000 korun na to získali od krajského úřadu Středočeského kraje z Fondu podpory dobrovolných hasičů a složek IZS. Z rozpočtu města Zdice získali tři tisíce korun.

„Dobrovolní hasiči si pořídili šest kusů zásahových přileb od výrobce Kalisz, které nahradily 25 let staré požárnické přilby," uvedl starosta Zdic Antonín Sklenář.

Kromě přilbic si hasiči nakoupili také pláštěnky, které jim přijdou vhod při dlouhodobých zásazích za nepříznivých povětrnostních podmínek.
„Tyto pláštěnky již hasiči využili při zásahu při letošních povodních počátkem června v Berouně. Tehdy se podíleli na plnění protipovodňových pytlů určených k ochraně berounského náměstí a zimního stadionu," upozornil starosta Zdic.

Pro doplnění kompletní osobní výstroje si hasiči pořídili ještě šest párů zásahových rukavic.

Pro sportovní přípravu dobrovolných hasičů a hasiček z Černína byla na černínském hřišti Na Hájku nainstalována dřevná kladina a bariéra.