Na této trase jsou v současné době aktuálně dvě dlouhodobé výluky Správy železniční dopravní cesty, kvůli kterým jsou téměř všechny osobní vlaky mezi Karlštejnem a Berounem nahrazeny autobusy. Zároveň s touto výlukou je řada vlaků mezi stanicemi Praha Hlavní nádraží a Radotín odkloněna mimo stanici Smíchov a zastávku Velká Chuchle. „O víkendových hrnčířských trzích ale bude platit mimořádný jízdní řád, jehož cílem je i přes výlukové práce zajistit kapacitní vlakovou přepravu z Prahy až do Berouna," řekl mluvčí Generálního ředitelství Českých drah Petr Pošta.


Návštěvníci berounských hrnčířských trhů tak budou moci v sobotu i neděli využít k přepravě mimořádný osobní vlak, který pojede z Prahy přímo až do nádraží v Berouně.

„Pro mě to je velmi příznivá zpráva. Bydlím v Karlštejně a už několik dnů jezdím do Berouna náhradním autobusem. Je sice poloprázdný, ale vlakem jsem to měla jednodušší a rychlejší. Na hrnčířské trhy se chystám s dětmi a přáteli," poznamenala například návštěvnice tradiční akce Monika Sýkorová.

Při posílení dopravy na trati Praha – Beroun bude vlak z pražského Hlavního nádraží odjíždět v 8.35 hodin a do Berouna přijede v 9.20 hodin.
Podobně bude zajištěn přímý vlak také v opačném směru. Z Berouna vyjede v 18.30 hodin a do Smíchova přijede v 19.13 hodin.

Hrnčířské trhy v sobotu začínají v 8 a končí v 18 hodin a v neděli jsou od 9 do 17 hodin. V době od 9.30 do 18.30 bude v úseku mezi Karlštejnem a Berounem zajištěna kyvadlová vlaková doprava s intervalem 60 minut. Ta bude navazovat na vlaky z pražského Hlavního nádraží do Karlštejna. Odjezd z Prahy je vždy v 17. minutu. Z Karlštejna zase pokaždé v 53. minutě. První vlak bude odjíždět z Karlštejna do Berouna v 10.14 hodin, poslední v 18.14hodin, v opačném směru bude první vlak odjíždět z Berouna v 9.30 hodin, poslední pak v 17.30 hodin. Cestující upozorňujeme, že osobní vlaky od Prahy budou končit na Karlštejně a zde bude nutné přestoupit do jiné soupravy. Podobné to bude i v opačném směru.

Vždy cca 15 minut po odjezdu osobních vlaků z Karlštejna a z Berouna bude zajištěno doplňkové spojení náhradní autobusovou dopravou. To bude navazovat na osobní vlaky Praha – Karlštejn, které jedou z Prahy hlavního nádraží vždy ve 47. minutu a z Karlštejna vždy ve 23. minutu. Alternativně je možné v tomto úseku využít také rychlíky, které budou mimořádně zastavovat na Karlštejně. Od 8 do 13 hodin tu zastaví spoje ve směru do Berouna, od 13 do 19 hodin pak rychlíky ve směru do Prahy.
Výluka na trati Karlštejn Beroun je kvůli souvislé výměně kolejnic v úseku dlouhém asi sedm kilometrů. Dále zde budou pracovníci Správy železniční dopravní cesty souvisle vyměňovat izolátory trakčního vedení. Termín ukončení výluk je až 5. července. Předpokládané investiční náklady jsou ve výši 72 milionu korun.