Na stovkách míst v České republice, ale i naši krajané v jiných zemích se společně sejdou a přesně úderem 18. hodiny si splečně zazpíváme pětici koled. 

Společně si tak můžeme na chvíli užít ten pocit sounáležitosti a krásných českých tradic, které nechceme nechat zaniknout.

I pětice koled, které se budou letos zpívat, jsou snad všem dokonalé známé. Začínáme koledou Nesem vám noviny a pokračovat budeme čtyřmi dalšími koledami: Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Štědrej večer nastal a Pásli ovce Valaši.
Na Berounsku se bude zpívat na třech místech, a to na návsích ve Vižině a Březové a letos poprvé se přidalo i město Beroun.

Na pódiu vystoupí talentované děti ze Základní umělecké školy Václava Talicha v Berouně ze sboru Krákorky. Sbormistryně Martina Rajtmajerová se svými pěveckými svěřenci pilně trénuje už několik týdnů: „Jsme rádi, že se můžeme této krásné akce zúčastnit. Děti se už také moc těší na vystoupení." Koledy už děti umí, jak jsme se osobně přesvědčili na jedné z jejich zkoušek.

Ale děvčata a kluci nezazpívají jen pět vybraných koled. Těšit se můžete na další písničky, které umocní vánoční atmosféru.

Podobně se na zítřek chystají také v Březové a ve Vižině. I tady všechny přípravy vrcholí a i zde budou koledy předzpívávat děti.
Čas vánoční i čas naší společné akce Česko zpívá koledy se blíží. Těšíme se s vámi na shledanou zítra na některém ze tří míst, kde si společně užijeme nejen krásu českých koled, ale i samotnou sváteční atmosféru.