Otevření nového autobusového nádraží v Hořovicích se cestující nemohou už dočkat. „Potřebuji nutně 14. listopadu brzy ráno do Prahy k lékaři. Může mi někdo odpovědný sdělit, kam mám ten den jít na autobus? To mám ráno za tmy pobíhat mezi rozdělaným autobusovým nádražím a zámeckou zdí v naději, že mi spoj neujede?" ptá se čtenář Oskar v internetové diskuzi Berounského deníku. To opravdu nebude muset. V minulých dnech projel dopravce opravené nádraží s prázdnými autobusy a potvrdil, že první spoje z něj vyjedou už v pondělí 12. listopadu. Už od ranních hodin mohou cestující odjíždět z náměstí Boženy Němcové.

Důležité změny

Dopravcem je Probo Bus a jeho zástupci cestující upozorňují, že by se měli připravit na změny. „Vzhledem k odlišné dispozici rozmístění odjezdových stanovišť dochází také k přesunům některých linek na jiná odjezdová stanoviště," konstatoval za Probo Bus Miroslav Vacek.
Jak dále uvedl, nové autobusové nádraží je příznivější pro chodce a zejména je bezbariérové.

S otevřením hořovického autobusového nádraží jsou spojené další změny. Od pondělí 12. listopadu zároveň ukončíme obsluhu náhradního autobusového nádraží u sídliště Višňovka. Bude také ukončen provoz linek C9 MHD Hořovice, C43 Hořovice – Podluhy – Křešín a C44 Hořovice – Praskolesy podle objížďkových jízdních řádů a obnoven jejich normální provoz," doplnil Miroslav Vacek.
První pondělní spoje odjedou z hořovického náměstí Boženy Němcové čtvrt hodiny před pátou. „Jeden pojede na Příbram a druhý patří do městské hromadné dopravy," sdělil za dopravce Miroslav Vacek.

Kancelář dopravce

Pro průkazky i jízdenky si mohou lidé chodit stále na Palackého náměstí do budovy Městského úřadu Hořovice č.p. 640. Zůstane to tak do doby, než bude upravená původní budova na náměstí Boženy Němcové. O její opravu se musí postarat město. Z finančních důvodů musela být vyřazena z projektu. Jinak by město na akci dotaci nezískalo.

Plánek nového autobusového nádraží s údaji o nástupištích najdou čtenáři v sobotním vydání Berousnkého deníku.