Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Farní charita Beroun dává lidem novou šanci

BEROUN - Letošní rok vznikl v Berouně denní stacionář pro seniory a došlo k rozšíření některých sociálních služeb

9.11.2007
SDÍLEJ:

Tiskové konference Farní charity se zúčastnili také senátor Jiří Oberfalzer a místostarosta Berouna Tomáš HavelFoto: DENÍK/Lucie Zemanová

Farní charita Beroun poskytuje v současné době celkem devět sociálních služeb a svými projekty výrazně pomáhá nejen obyvatelům Berouna, ale i okolí. V letošním roce vznikl v Berouně denní stacionář pro seniory, kde bylo vytvořeno jedenáct pracovních míst, a díky dotacím z Evropské unie došlo k rozšíření
i dalších služeb, které dávají lidem novou šanci.

„V současné době pečujeme o osoby bez přístřeší, pro které je určený projekt Azylového domu svatého Jakuba v Berouně, denní centrum a noclehárna. Dále se staráme o seniory, kterých se týká projekt terénní pečovatelské služby a denní stacionář. V neposlední řadě pečujeme o matky s dětmi a o mládež, kterým je určený Klub Betlém v Lochovicích. Ten je nejen rodinným centrem, ale také nízkoprahovým klubem. Všichni tito klienti se navíc ještě školí v počítačovém a vzdělávacím centru,“ popsala ředitelka Farní charity Beroun Jana Civínová, podle které byl rok 2007 pro Farní charitu velmi těžký. „I na nás dopadlo omezování státního rozpočtu v sociální oblasti, a to se nejvíce projevilo na Klubu Betlém v Lochovicích. Na tento projekt jsme potřebovali částku přes dva miliony korun, ale dostali jsme pouze 300 tisíc. Jeho provoz jsme tedy museli omezit na minimum. Přesto se nám jej podařilo udržet díky lidem, kteří nám pomohli, a těm ze srdce děkuji,“ uvedla Civínová, která přes tyto potíže hodnotí letošní rok jako úspěšný. I proto se organizace rozhodla uspořádat prodejní výstavu, která v Konírně Muzea Českého krasu potrvá do 18. listopadu. Návštěvníkům se tak nabízí pohled na svět z jiné perspektivy, a to očima lidí bez domova, dětí, seniorů a všech těch, kteří využívají sociálních služeb Farní charity. Prostřednictvím prezentovaných děl se lidé mohou blíže seznámit s její činností a zakoupením některého z výtvorů podpoří přímo autory nebo jednotlivé projekty.

9.11.2007
SDÍLEJ:
Lukáš Sklenář je připraven odpovídat na vaše dotazy.

Ptejte se fotbalisty Lukáše Sklenáře

Ilustrační foto

Rezerva Králova Dvora se dočkala bodů

Hausner: Tak vyrovnanou přestřelku nepamatuji

Hořovicko – Hodně gólů viděli diváci v obou zápasech zástupců zdejšího regionu ve fotbalové I. A třídě. Radoval se ale pouze Komárov.Po výhře nad Hřebčí se Komárov musel připravit i na dalšího silného protivníka, jímž Tochovice bezesporu jsou.

Na bronzový stupínek už vyskočil Stašov

Berounsko /FOTOGALERIE/ - Okresní přebor fotbalistů nabírá na dramatičnosti.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

V berounské nemocnici skončilo sochařské sympozium

Beroun – Park berounské nemocnice se v sobotu stal dějištěm slavnostního zakončení druhého sochařského sympozia, které se zde konalo během letních měsíců za účasti dvanácti sochařů. Sympozium se konalo za účasti akademických sochařů Roberta Bučka, Veroniky Durové, Petra Fidricha, Kurta Gebauera, Žandy Gebauera, Jean-Paula Chablaise, Davida Janoucha, Josefíny Jonášové, Juraje Plieštika a Marie Šeborové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení