Téměř tragický závěr dovolené si nedávno v Chorvatsku prožila Štěpánka Reslová z Berouna. Jejich kemp u Šibeniku, kde bydleli, zničil požár. Majitel kempu sice umožnil svým klientům návrat do stanů, a to i přes četné zábrany, které byly kolem postižených letovisek rozmístěny, mnozí z nich se ale neměli kam vrátit. „Požár se sice podařilo v dopoledních hodinách uhasit, ale celý kopec stále doutnal. V kempu byla spoušt. Díky potrubí, které prasklo, byly stany uprostřed malého kempu jen potrhané a vyplavené. Ty boční, mezi kterými byl i náš stan, byly ohořelé a spálené,“ popsala situaci po požáru Štěpánka Reslová. Jak dále uvedla, nikde v okolí nebyli vidět záchranáři ani hasiči. „V blízké vesnici ještě lidé deset minut po čtvrté hodině v apartmánech klidně spali. O plamenech, které se k nim blížily, nic nevěděli a nikde nebyl někdo, kdo by je před požárem varoval. Stejně jako u nás v kempu,“ upřesnila Štěpánka Reslová.

Před ničivými plameny je vlastně zachránil její manžel, který se vzbudil dřív, než se požár do kempu dostal.

„V sousedním kempu, stačila jedna polská rodina už jen naskákat do moře a vše přečkala na člunu. Ve vesnici s apartmány byla situace o něco horší,“ upozornila Reslová.

Protože během požáru přišli o svůj stan, vrátili se Reslovi z letní dovolené předčasně domů. „Po požáru jsme neměli kde bydlet a přišli o věci, tak jsme z kempu odjeli. Jeden náš kamarád, takový zkušený mořský vlk, tam ale zůstal. Po této zkušenosti jsem se rozhodla, že už do tohoto kempu nikdy nepojedu,“ dodala Štěpánka Reslová.