Obě akce spojuje jméno Jaroslav Peták. Dvaasedmdesátiletý chovatel říká, že záliba v chovu zvířat a pořádání výstav více dává, než bere. „Drží nás to při životě," prohlásil Jaroslav Peták, který suchomatským chovatelům předsedá již tři desítky let. Ten se na víkendové výstavě se svým chovem také představil. Vystavoval zde kachny, slepice, holuby i králíky. Výstavy se celkem zúčastnilo čtyřicet chovatelů. Do Všeradic přivezli na čtyři sta kusů zvířectva.

Příprava byla náročná. „Jde o naši první výstavu pod širým nebem. S její přípravou jsme dosud neměli zkušenost," zmínil Jaroslav Peták a vyzdvihl pomoc členů okolních organizací a rodinných příslušníků. „Sami bychom to nezvládli," konstatoval Jaroslav Peták.

Všeradická výstava byla dvoudenní, v sobotu ji zpestřilo vystoupení skupiny Třehusk, v neděli pak ukázky králičích hopů a ocenění nejlepších chovatelů. Návštěvníků přišlo několik stovek. Do Zámeckého dvora zavítali například i manželé Ševčíkovi z nedalekých Podbrd. „Přestože chovatelé nejsme, máme k této zálibě blízko. Rodiče chovají slepice, kachny i králíky," prozradili manželé Ševčíkovi.

Na otázku, zda se bude konat další ročník, odpověděl Bohumil Stibal, který suchomastské chovatele podporuje. „Dohodli jsme se, že nejde o poslední ročník. Letos začínáme, příští rok budeme pokračovat. Práci s tím měli především chovatelé, akci připravovali dva víkendy předem," sdělil muž, který chovatelství sice nepropadl, ale je pravidelným návštěvníkem výstavy v Suchomastech.