„Podle vstupenek bývá na našem jarmarku kolem deseti tisíc návštěvníků. Je jich ale více. Spousta lidí z Hořovic si vstupenku na jarmark nekoupí, protože se vymluví, že si jdou jen nakoupit," uvedl předseda hořovických zahrádkářů Jaroslav Gross.

Kdyby návštěvníci letošního cibulového jarmarku strávili u každého stánku jednu minutu, trvala by jim návštěva jarmarku deset hodin. Letos bylo v centru Hořovic a jeho přilehlých uličkách kolem šesti set stánků.

„Je jich tady neuvěřitelně mnoho. Ani nevím, co ve všech nabízejí. Ochutnali jsme tu nějaké slovenské klobásy a také sýr. Samozřejmě jsme si domů koupili i cibulový cop a také cop z česneku. Prodávali zde také u mnoha stánků pěkný česnek. Měl být český, ale myslím si, že český nebyl. Na to měl moc velké hlavy. Připadá mi, že toho česneku je tady letos více než cibule," uvedla Marie Podlešáková z Cerhovic.

Cibule byly na jarmarku ale metráky. Prodejci lidem nabízeli volně loženou i v pytlích. Jen cibulových copů bylo na letošním jarmarku méně než v uplynulých letech.

„Letošní rok nebyl na cibuli příznivý. Hodně pršelo a nať u cibulí hnila. Pletení cibulových copů tak bylo velmi pracné," vysvětlil Jaroslav Gross. I přesto jich hořovičtí zahrádkáři napletli šest set.

Velkým hitem letošního cibulového jarmarku byla opět medovina a burčák. Burčák zde prodávali stánkaři až z Moravy. Kdo chtěl, mohl ho ochutnat přímo u stánku a nebo si ho koupit domů. Kdo chtěl z návštěvníků v sobotu utrácet, tak k tomu měl velkou příležitost. Stánkaři v Hořovicích nabízeli oděvy, boty, spotřební zboží, různé občerstvení a také suvenýry, květiny, ovoce, zeleninu a spoustu pamlsků. Všude voněla cukrová vata, pražené mandle, grilované klobásy a sýry.