Muži v uniformách nemuseli v tuto chvíli nikoho zachraňovat, dětem přijeli ukázat zásahové vozy, se kterými vyjíždějí do různých míst regionu k požárům a nehodám. Děti z mateřské a základní školy si mohly například potěžkat vyprošťovací techniku hasičů a posadili se do dálničního vozu. Někteří chlapci z prvního stupně základní školy měli už při akci jasno, čím se v dospělosti stanou. „Chtěl bych být u dálniční policie," prohlásil Filip Holý a ukázal směrem k Passatu.

Ukázky pro děti připravili nejen hořovičtí profesionální hasiči, ale i berounští policisté. „Hasiči přijeli se zásahovým vozidlem. Dětem ukazují, co vše se ve voze nachází a k čemu se používá," uvedla policejní tisková mluvčí Marcela Pučelíková, která dětem předložila vědomostní test Policie ČR.
Děti odpovídaly na otázky a zároveň se dozvěděly, jak poznají policistu, co mají dělat, když se potkají s cizím člověkem, jak vypadá policejní odznak služby kriminální policie a jaký je rozdíl mezi městskou a státní policií. Policisté z obvodního oddělení v Berouně předvedli dětem neprůstřelné vesty. Zvláště chlapce upoutal samopal i teleskopický obušek. Děti zjistily, že do výstroje policisty, který jde do služby, patří například i pouta a vysílačka.

Na zahradě tlustické školy zaparkovali i dálniční policisté se svým stíhacím Passatem. I do něj se mohly děti podívat, využili toho především chlapci, které technika možná upoutala natolik, že se z nich opravdu stanou policisté či hasiči.
Z dopolední akce si kluci a holky odnesli spoustu zážitků i otisky svých prstů.