"Pivní slavnosti dnes pořádáme poprvé a doufáme, že se u nás stanou tradicí stejně jako tomu je v případě kuchařské slavnosti či mezinárodního malířského sympozia a Všeradovy země. Máme zde šest regionálních pivovarů," uvedl k pivním slavnostem starosta Všeradic a majitel Zámeckého dvora Bohumil Stibal. Ten také pivní slavnosti vymyslel. Pomáhal mu s nimi kapelník Třehusku Miloslav Frýdl. "S ním jsme pivní slavnosti dávali společně dohromady. On vymýšlel celý program a je také hlavním scénáristou pivních slavností," poznamenal Bohumil Stibal.

Program slavností byl nabitý. Vystoupení kapel střídaly soutěže a scénky. "Program je hezký a pestrý. Moc se mi líbíl průvod jeho c. a k. Apoštolského Veličenstva císaře Františka Josefa I. a kapely 35. plzeňského pěšího pluku. Všichni byli v dobových uniformách. Císaře hrál pan starosta a od toho skutečného byl k nerozeznání,. Také mě velmi pobavila scénka jak voják Švejk jede na vozejku do války," okomentovala program Miluška Sklenářová.

Organizátoři slavností si pro návštěvníky připravili několik soutěží. Kdo chtěl mohl se zapojit do koulení sudů či do soutěže v rychlosti pití piva.

Na své si přišli také milovníci dobré hudby. K dobré náladě hrála Kapela 35. plzeňského pěšího pluku, Třehusk, plzeňská dechovka, Tukani, Bourbon Grass a jiné. Závěr pivních slavností patřil Iloně Czákové.
- Součástí pivních slavností byl i doprovodný program. Lidé si mohli prohlédnout Pivní betlém z rakovnického pivovaru, expozici k začátku Velké války, která byla v Galerii M.D.Rettigové a nebo si poslechnout přednášku regionálního historika a místopředsedy Konfederace politických vězňů Františka Šedivého o Velké válce.