Vánoce stejně jako uplynulé týdny a měsíce tráví se svou maminkou v Azylovém domě pro matky s dětmi. Osud jí hned v jejím dětství vystavil docela tvrdé zkoušce. Jiné děti si užívají blažené dětství v rodinném okruhu obklopení milujícími příbuznými připravenými vždy podat pomocnou ruku. Děti v azylovém domě většinou mají jen maminku, nebo příbuzné, kteří jim v lepším případě nemohou z nejrůznějších důvodů pomoci a v horším případě o ně zkrátka nestojí.

Za každým z dětí i jejich maminkou se skrývá skutečně silný příběh, který vám vžene slzy do očí v jakémkoli ročním období, v období Vánoc ale nejvíce.

Aby se Helenka dočkala svého vysněného dárku od Ježíška, stejně jako ostatní děti z azylového domu, pořádá Berounský deník už pět let Strom splněných přání. Čtenáři Berounského deníku tak mohli udělat dobrý skutek a koupit dětem to, na co jejich maminky peníze nemají. 

Holčičkám a klukům se tak díky štědrým čtenářům opět pod stromečkem zhmotnil jejich dětský sen. Pod vánočními papíry se skrývala panenka Elza, a to hned pro několik holčiček, ale také kočárek, miminko, vláčkodráha i autodráha, šperky i šminky pro malé slečny, monopoly i kosmetika pro mladé hochy a mnoho dalších vánočních překvapení.

Hernou azylového domu, kde byl stromeček s dárky, se tak ozývalo šťastné pištění dětí. Ježíšek je ani v letošním roce nezklamal, jak prozradily jejich rozzářené oči a šťastné úsměvy.