Zatímco se do města bude sjíždět tisícovky návštěvníků, řada Berouňanů bude spíš prchat na chaty a chalupy, aby se přeplněnému městu vyhnula.

Jarní hrnčířské 
a řemeslné trhy

Ty hrají v taháku pro Beroun rozhodně prim. „Také letos se do Berouna sjede kolem 300 řemeslníků, nejčastěji hrnčířů. Stejně jako v minulých letech i tentokrát lidem více přiblížíme jedno z řemesel, konkrétně sklářství," uvedl organizátor Vladimír Izbický.

Kdo si v Berouně potrpí hlavně na keramiku, rozhodně si opět přijde na své. Ale chybět nebudou ani další řemeslníci, takže zde budete moci zakoupit třeba netradiční kabelky, dětské dřevěné hračky výrobky kovářského mistra a další.

Kromě stovek řemeslníků ze všech koutů České republiky i zahraničí se můžete těšit i na několik hudebních vystoupení, například skupin Špalíček nebo Třehusk.

Folklórní festival aneb Koláče fest

Hned v sousedství Husova náměstí, kde budou stánky řemeslníků, bude probíhat po oba víkendové dny Poberounský folklórní festival Koláče fest. Zahájen bude v sobotu průvodem ve 13:40 hodin z kruhového objezdu a půjde před Husovo náměstí až na náměstí J. Barranda, kde bude program pokračovat.

Na pódiu vystoupí řada folklórních souborů, ale chybět nebudou ani zajímavé soutěže. „V deseti stáncích budou mít návštěvníci možnost zakoupit koláče ze všech známých oblastí. Na přehlídce budou k mání koláče chodské či slovácké, valašské frgály a proslavené ušaté koláče z Doudleb. A chybět rozhodně nebudou ani oboustranné berounské koláče," uvedl programový ředitel MKC Beroun Tomáš Suchý.

Hobby fest se koná v městském kempu

Poněkud nešťastně se k těmto akcím připojila další víkendová událost, která se koná v areálu městského kempu na berounském Závodí.

Protože zde budou vystavovatelé úplně jiného charakteru, než jaké najdete na řemeslných trzích, lze proto očekávat další příliv aut.
Městský kemp provozují berounské technické služby, ve kterých má město padesátiprocentní podíl. O samotných akcích v kempu ale podle slov starostky Šárky Endrlové rozhodují technické služby. „Bude to zátěž pro město i samotné technické služby, které musí zajistit pořádek ve městě," dodala Endrlová.

Slavnostní otevření atletického stadionu

Další velkou akcí, která se v Berouně o víkendu koná, je slavnostní otevření zrekonstruovaného atletického Tyršova stadionu v Berouně.

Lokomotiva Beroun je na své nové sportoviště náležitě hrdá, a tak se slavnostního otevření zúčastní i sportovní ikony Pavel Maslák a Petr Koukal.

Akce se koná v neděli od 9:30 hodin. Až do 14 hodin se můžete akce zúčastnit v rámci Dne otevřených dveří.

Připravte se na složité parkování

Všechny tyto čtyři jmenované akce mají společného jmenovatele: stovky až tisícovky návštěvníků. Většina z nich se přitom do města chystá vyjet vlastním autem.

A právě to bude v Berouně znamenat dopravní kolaps. Kromě tradičních parkovišť budou moci návštěvníci využívat i záchytné parkoviště na berounském Závodí v sousedství autobusového nádraží. Zejména pro návštěvníky mířící do Berouna z Prahy bylo toto parkoviště většinou dostatečné.

Nyní ale na Závodí přibude ještě zmíněný Hobby fest. Nikdo z vedení města nedokáže proto přesně odhadnout, jak bude o víkendu situace s parkováním vypadat. Rozhodně ale raději využívejte autobus.

Peníze půjdou 
na místní charitu

Pokud autem přijedete, nebudete platit klasické parkovné. Místo toho můžete přispět na dobročinné organizace Slunečnice a Dobromysl, které budou na parkovištích s propagačními stánky.