Osobní auto se zde střetlo s cyklistou. Kvůli vážným zraněním musel pro dvaačtyřicetiletého cyklistu přiletět vrtulník, který ho převezl do pražské nemocnice.

„Řidič vozidla Ford Mondeo zřejmě nepřizpůsobil rychlost svého vozidla dopravně-technickému stavu vozovky a v místě ostré pravotočivé zatáčky přejel s vozidlem do protisměrné části komunikace, kde se přední částí svého vozidla střetl s jízdním kolem cyklisty. V důsledku toho došlo k pádu jízdního kola na komunikaci a cyklista spadl na čelní sklo vozidla a následně přes střechu vozidla na komunikaci, přičemž došlo ke zranění cyklisty," popsala pravděpodobný průběh nehody policejní mluvčí Marcela Pučelíková. U řidiče policisté provedli dechovou zkoušku s negativním výsledkem, u cyklisty kvůli jeho zdravotnímu stavu nebylo možné dechovou zkoušku provést.

„Policisté žádají občany, kteří tímto místem projížděli, ať v době střetu nebo krátce před ním, aby se ozvali dopravním policistům v Berouně na tel. 602 474 382, neboť svým svědectvím mohou výrazně přispět k jejímu vyšetřování," dodala Marcela Pučelíková.

Cyklisté jsou na silnici velmi ohroženou skupinou, a proto právě pro ně by mělo platit vidět a být viděn. Zejména ve večerních a nočních hodinách je obezřetnost na silnicích velmi důležitá.

I zdravotníci varují cyklisty před využíváním silnic a raději je odkazují především na cyklostezky či jiné, bezpečnější trasy.