Smrti mladého cyklisty již podle tiskové mluvčí Středočeské záchranné služby Terezy Janečkové nešlo zabránit. Pětadvacetiletý muž, který se včera ráno srazil s nákladním autem v Králově Dvoře, totiž těžkým zraněním podlehl přímo na místě.

Řidič nákladního automobilu mluvil o tragické nehodě se slzami v očích. Podle jeho slov zavolal záchrannou službu takřka ihned. Ta však mohla přijet o něco dříve. „Myslel jsem, že přijedou hned, ale oni byli nejdříve dole v Králově Dvoře. Tak jsem jim volal podruhé. Až potom dorazili na místo nehody,“ uvedl řidič.

Mluvčí středočeské záchranky se však brání. Podle ní muž na záchranku volal v šest hodin a tři minuty a sanitka na místo dojela deset minut po šesté. To znamená, že jí jízda trvala sedm minut. „Stává se, že člověk, který na záchrannou službu volá, má pocit, že to trvá moc dlouho, a proto volá opakovaně. Většinou to ale tak není. V tomto případě jsme každopádně patnáctiminutovou normu danou vyhláškou splnili. Zraněnému ale už nebylo pomoci,“ sdělila mluvčí Tereza Janečková.