Tragickou smrtí mladého muže skončila dopravní nehoda, která se stala včera okolo šesté hodiny ranní na křižovatce v Králově Dvoře. Pětadvacetiletý cyklista se tu srazil s nákladním autem a i přes snahu řidiče i pracovníků záchranky těžkým zraněním na místě podlehl.

„Jedenašedesátiletý řidič avie přijel od Berouna a při odbočování na dálnici došlo ke srážce s cyklistou, který přijížděl od Levína. Dopravní nehodu převzali kriminalisté, kteří celou věc budou dále vyšetřovat,“ sdělila tisková mluvčí Okresního ředitelství Policie České republiky v Berouně Veronika Benediktová.

Řidič avie byl z tragické nehody zdrcen a neubránil se slzám. „Vybavuji si, jak s autem stojím na křižovatce a blikám doleva. Vidím přijíždět cyklistu a najednou rána jako z děla. Ten kluk narazil rovnou do mě. Vymrštilo ho to nahoru a pak se ještě kutálel na silnici. Já a ještě řidič, co byl za mnou, jsme zajeli ke kraji a běželi mu na pomoc. Zavolali jsme hned záchranku a začali jsme s první pomocí. Jenomže jemu začala téct krev z pusy, měl ulomenou ruku i nohu a nakonec mu už nebylo pomoci,“ popisoval muž, který si tento otřesný zážitek bude pamatovat do konce života. „Nevím, proč do mě najel, ale když přijel jeho táta, byl to hrozný pocit. Je to strašné, když se koukáte, jak umírá tak mladý člověk,“ rozplakal se nešťastný řidič, podle kterého mohla záchranná služba přijet o něco rychleji.