Podle berounské starostky Soni Chalupové znamená tato stavba pro město Beroun úsporu. „Cyklověž totiž nahradí dosavadní úschovnu kol na vlakovém nádraží, kterou jsme zde dosud provozovali. Tyto peníze může město použít na další projekty. Navíc dosavadní úschovna neumožňovala celodenní provoz, na což si stěžovala řada lidí. Vycházíme tak vstříc jejich přáním,“ uvedla starostka.

Mezi přítomnými byli i odpůrci projektu, kteří hlavně poukazovali, že vzhledem k ceně projektu věž neumí přijímat bezhotovostní platbu kartou nebo telefonem. Na to ředitel firmy Systematica Rudolf Bernart reagoval, že systémy po celé republice stále vylepšují a je to tedy jen otázka času, kdy tuto možnost cyklověže nabídnou.

Důlní souprava v Chrustenicích.
Železnorudný důl Chrustenice nabídne adventní svezení na důlní soupravě

Během ceremoniálu proběhla i vášnivá diskuse mezi místostarostou Michalem Mišinou a expertem na světlo Hynkem Medřickým. Mluvilo se o faktu, že věž nějaký čas ve večerních hodinách svítila výrazně modrým světlem, o kterém je známo, že silně působí na organismus jak u lidí, tak i u zvířat včetně hmyzu. Michal Mišina za radnici slíbil, že věž po drtivou většinu roku svítit nebude. Nicméně by radnice ráda tuto možnost uvítala a použila ve významné dny v roce, jako jsou například blížící se Silvestr či státní svátky.