Vše začalo telefonátem od všímavé ženy, která na služebnu berounské městské police 16. dubna odpoledne nahlásila, že u vlakového nádraží se pohybuje muž, který se snažil si podřezat žíly. S tím, že zakrvácený muž odešel směrem k dálnici D5. Strážníci Vladislav Štochl a Pavel Šustr okamžitě vyjeli na místo. Když se hlídla dostala na dálnici, zjistila, že se mezi svodidly skutečně pohybuje muž. Dokonce přebíhal v provozu od krajnice ke středovým svodidlům a jen díky šťastné náhodě se mu v tu chvíli nic nestalo.

Ilustrační foto Policie ČR.
Řidiči nevěřili vlastním očím. Po dálnici v Berouně se procházel poraněný mladík

Strážníci museli okamžitě jednat. Začali zklidňovat dopravu, až se jim provoz podařilo zastavit. Mezitím neustále sledovali muže a snažili se k němu dostat. To se jim nakonec povedlo, aniž by došlo k nehodě a zraněním. Na místo následně dorazila přivolaná státní policie a záchranáři, kteří se dotyčného ihned ujali, po pokusu o podřezání žil totiž potřeboval lékařské ošetření. Policie ČR případ převzala s tím, že muži hrozí obvinění z trestného činu obecného ohrožení.

Křest knihy Noci a dny na Karlštejně bývalého kastelána Karlštejna Jaromíra Kubů.
Noci a dny na Karlštejně. Na hradě křtili knihu bývalého kastelána Jaromíra Kubů

„Od 13.48 hodin jsme přijali na lince 158 několik oznámení, že v blízkosti dálnice D5 se pohybuje osoba. Bylo to na 17,5 km. Vydaly se tam všechny dostupné hlídky, policisté šestadvacetiletého muže našli. Dálnice nebyla uzavřena, pouze levý jízdní pruh v obou směrech. D5 tedy byla s opatrností průjezdná,“ sdělila bezprostředně po události Berounskému deníku tisková mluvčí Policie ČR pro Středočeský kraj Michaela Richterová. „Pacient měl poranění na ruce, na místě jsme ho ošetřili a převezli do berounské nemocnice," doplnila mluvčí záchranné služby Středočeského kraje Monika Nováková.

Z výstavy návrhů rekonstrukce Muzea Českého krasu v Berouně studentů architektury na ČVUT v Praze.
Studenti ČVUT navrhovali možnou budoucí podobu Muzea Českého krasu v Berouně

Profesionální zásah strážníků městské policie Vladislava Štochla a Pavla Šustra ocenila starostka Berouna Soňa Chalupová společně s tajemníkem Městského úřadu Beroun Jiřím Chalupeckým. Oběma mužům osobně poděkovali za jejich skvělou práci a duchapřítomnost, kterou během zásahu prokázali.