Ve čtvrtek ráno prožívali řidiči na dálnici D5 ve směru na Prahu velká muka. Mezi obcemi Loděnice a Rudná došlo ke dvěma  samostatným dopravním nehodám, a ty zastavily provoz v rychlém a odstavném jízdním pruhu.

Ten, kdo ráno pospíchal do práce, měl velký problém. Kolona, ve které zůstal s vozem stát, se táhla po dálnici jako had až k čerpací stanici U Zabitého v Berouně. Měřila několik kilometrů.
„Stojím tady už půl hodiny a nic se neděje. Nejprve to alespoň trochu jelo, ale v sedm hodin se to úplně zastavilo," postěžovala si  Jitka Pokorná.
Obě nehody se odehrály  na 7,8 kilometru dálnice D5. Na místě zasahovali berounští profesionální hasiči.

„K místu dopravních nehod jsme byli přivoláni kolem půl osmé ráno. Jednalo se o dvě  nehody čtyř aut. Tři z nich byli hodně rozbité. Ty jsou na odpis, a to čtvrté bylo poškozeno jen minimálně,"  popsal následky dopravních nehod jeden ze zasahujících berounských profesionálních hasičů.

Dopravní nehody, které se řidičům jevily jako hrůzné, ale naštěstí se obešly bez zranění jejich účastníků, zablokovaly rychlý a odstavný jízdní pruh. Takže řidiči mohli se svými vozidly projíždět jen tím prostředním levým jízdním pruhem.

Kolona vozidel mnohé z řidičů od nájezdu na dálnici odradila.  „O nehodě jsem slyšel, tak jsem jel raději po staré a blahořečil jsem si. Z okna auta jsem tu hroznou kolonu aut viděl. Byla dlouhá kolem sedmi kilometrů. Hrůza," poznamenal k ranní dopravní události na dálnici D5 Vlastimil Spurný.