Berounsko/ Na řidiče kamionů si tento týden posvítili policisté z rudenského dálničního oddělení. Při rozsáhlé kontrole nákladních aut, která proběhla na na dálnici D5, jim asistovali odborníci z pražského centra dopravního výzkumu. „Během několika hodin jsme prověřili 17 nákladních aut. Pouze u čtyř z nich jsme neobjevili závadu,“ informoval vedoucí rudenského oddělení dálniční policie Vladimír Klímek.


V rámci akce se policisté společně s pracovníky centra dopravního výzkumu zaměřili na dodržování povinných bezpečnostních přestávek, na rychlost a zejména na technický stav vozidel. Při velmi podrobné prohlídce po několika minutách zneklidněl i zkušený řidič. „Do cíle mi zbývá tak třicet kilometrů. Jedu sice přes celou Prahu, ale snad tady dopadnu dobře,“ uvedl řidič nákladního auta, který měl nesrovnalosti v papírech a kvůli nefunkčnímu ABS u přívěsu mu hrozilo odstavení.


Na pokutách policisté vybrali 4500 korun. Kamiony mají na dálnicích na svědomí mnoho vážných dopravních nehod. Mezi nejčastějšími závadami byl špatný technický stav vozidel. „Ten byl zjištěn u osmi zkontrolovaných aut. Tři řidiči měli nesrovnalosti u tachografových kotoučů a někteří nebyli připoutáni nebo neměli v pořádku světla,“ upřesnil Vladimír Klímek.