Oceněným dárcům zatleskala celá transfuzní stanice, kterou oba muži hodlají navštěvovat i nadále. „Krev jsem začal darovat po vojně v roce 1977 a rád bych v tom pokračoval. Vždy jsem navštěvoval pouze transfuzní stanici v hořovické nemocnici a nemám důvod to měnit. Se sestřičkami máme za tu dobu pěkný vztah, takže jít darovat krev je pro člověka radost," komentoval své návštěvy Zdeněk Laštovička, kterého ocenění potěšilo stejně jako Václava Maleckého, podle kterého by měl darovat krev každý, kdo může. „Ne všichni jsou vhodnými dárci, ale kdo může, tak by měl chodit," dodal Václav Malecký.

Jubilanti získali ocenění. „Nemocnice Hořovice se oba rozhodla odměnit zlatým křížem třetí třídy, drobným dárkem a květinou," uvedla tisková mluvčí Lucie Zemanová.
Oběma dárcům osobně poblahopřála také vrchní sestra transfuzní stanice Nemocnice Hořovice Jana Šrámková, která si jubilejních dárců velmi váží. Nemocnici totiž navštěvují pravidelně řadu let, a tak jdou příkladem všem, kteří o dárcovství zatím jen uvažují. „Jsem ráda, že je po tak dlouhé době můžeme ocenit a dát jim něco na památku. Vím, že kvůli tomu sem nechodí, ale přesto je dobré, ukázat ostatním, že jsou lidé, kteří mají na kontě úctyhodných osmdesát odběrů," řekla Jana Šrámková, podle které má na ocenění právo každý dárce, který absolvoval alespoň deset odběrů. „Za to obdrží bronzovou plaketu. Stříbrnou dostanou za dvacet odběrů a zlatou za čtyřicet. Ten, kdo přijde po osmdesáté, získává zlatý kříž třetí třídy. Kříž druhé třídy je za sto dvacet odběrů a kříž první třídy za sto šedesát odběrů," vypočítávala Jana Šrámková.