Je to první koncert, který pro dárce krve a jejich příbuzné pořádala Nemocnice Hořovice.Cílem akce bylo popularizovat dárcovství krve a získat nové dárce, především z řad mladých obyvatel Hořovic i Berounska.

Pozvané hosty pozdravil MUDr. Luděk Pelikán, ředitel Nemocnice Hořovice, který jim veřejně poděkoval za dárcovství krve, jež pomáhá těm, kteří jsou v ohrožení života. Podle ředitele hořovické nemocnice dárců krve alespoň ve zdejší nemocnici stále přibývá. Jen za uplynulý rok prošlo branami hořovické transfuzní stanice, největší svého druhu v celém Středočeském kraji, přes jedenáct tisíc dárců. Velký podíl na tomto úspěchu má řada profesních a zájmových sdružení.

Luděk Pelikán rovněž poděkoval primářce transfuzní stanice MUDr. Ireně Klánové a jejímu týmu v čele s vrchní sestrou Janou Šrámkovou.
Paní Šrámková ve svém vystoupení konstatovala, že jen v roce 2013 přišlo poprvé darovat krev 487 dárců. „Nejvíce si vážím těch, kteří dárcovství kladně propagují dál a přivedou do Hořovic nové dárce z rodiny nebo z okruhu svých kamarádů, kolegů či sousedů," řekla vrchní sestra Šrámková.


„Nejdojemnější pohled je, když všechna odběrová křesla zaplní rodina a další členové rodiny ještě čekají na odběr. Dnes už to není jen máma, táta a děti, ale i například děda, dcera a vnučka. Někteří dárci ještě před tím, než nastane čas dárcovství ukončit z důvodu vysokého věku, přivedou z řad rodiny pokračovatele, protože darování krve berou jako svou občanskou povinnost," zdůraznila. Zbytek večera patřil Tomáši Klusovi, který se svými muzikanty dokázal nadchnout všechny přítomné a vytvořit neopakovatelnou atmosféru. 

Autor textu: Konstantinos Tsivos