Přičemž místo konání nebude letos v budově Domu dětí a mládeže na Husově náměstí, nýbrž na novém pracovišti v Mateřské škole v Hlinkách (vchod z Fűgnerovy ulice).

„Již tradičně se budeme při výrobě soustředit na to, co maminky nejvíce zajímá, což jsou podzimní aranžmá, výroba hedvábných polštářů, adventních věců a v neposlední řadě zdobení vánočních stromečků,“ uvedla lektorka. Podle jejích slov je sice kapacita dílny omezená, ale v případě zájmu je možné setkání pořádat i častěji.

„Při našich rukodělných seminářích jde hlavně o to, aby maminky mohly svoje děti brát s sebou. Na to jsme připraveni a není výjimkou, že se dokážeme postarat i o několik nemluvňat najednou,“ řekla Lucie Kadeřábková.
Ženy na mateřské dovolené poznají při seminářích více než běžnou každodenní rutinu. Mohou navázat i nová přátelství a za tři hodiny strávené v centru získat spoustu nových poznatků a dovedností. Veškerý materiál pro výrobu, včetně občerstvení, je zahrnut v ceně kurzu (250 korun).

„Za několik let, co se této činnosti věnuji, jsem se snažila vypozorovat, po čem ženy touží a tímto směrem jsou moje semináře i zaměřeny,“ doplnila lektorka.

Kromě těchto setkávání nabízí ale berounský dům dětí a mládeže spoustu volnočasových aktivit i pro školáky. V kroužcích nejen výtvarných, ale i pohybových a hudebních se jim po celý školní rok i v době prázdnin věnují vedoucí zařízení Šárka Jelínková, pedagog Petr Michal a ostatní externí pracovníci.

„Zájmových kroužků budeme mít i v tomto školním roce velkou nabídku. Stačí jen přijít a přihlásit dítě do toho, který mu bude nejvíce vyhovovat. Ještě stále máme volná místa,“ uvedla vedoucí Domu dětí a mládeže v Berouně Šárka Jelínková.