Stánky různých organizací a firem, hasiči, záchranáři, BESIP i policisté se postarali o pořádné vzrušení. A navíc pro děti měly upomínkové předměty.

„Je to tady skvělé. Rozhodně lepší, než být ve škole. Nejvíc se mi líbila ukázka psovoda. Chtěl bych doma taky psa, ale mám jen kočku. A tu žádný pořádný kousek, jaký tu předváděli psi, bohužel nenaučím," svěřil se Berounskému deníku devítiletý Tadeáš.

To o několik let staršího Michala místo psů přitahovala policejní motorka.

„Tu bych bral. Brácha byl u policie a dokonce na takové jezdil. Já bych to taky zvládl. Ale policistou být nechci," tvrdil Michal.

Ti, kteří se v pátek do autokempu vydali, si mohli prohlédnout nejen vystavené vozy policistů a dalších složek integrovaného záchranného systému, ale také si zasoutěžit.

Například hasiči měli pro děti připravený kvíz, díky kterému si děvčata a kluci mohli procvičit například důležitá telefonní čísla.

BESIP zase pro děti i dospělé připravil vědomostní test. „Máme několik typů testů, a to podle věku. Vše je zaměřené na dopravní bezpečnost. Děti například mají za úkol poznat značky, pro ty starší jsou připravené různé situace na křižovatkách," vysvětlovala zástupkyně BESIPu.

A pozadu nezůstalo ani město Beroun. „Děti, které přišly do našeho stánku, si mohly na testech vyzkoušet různé modelové situace. Například co nepatří do různých částí domu," uvedla za město Beroun Iva Ludvíková. Největším zážitkem pro přítomné pak byl přílet vrtulníku.