Levandulové údolí je unikátní především díky pěstování levandule chodouňské v bio kvalitě, která má prokazatelné účinky na zdraví a psychickou pohodu. A od minulého víkendu se údolí může nově pyšnit i ovocným sadem. „Při příležitosti mezinárodního Dne Země jsme se rozhodli finančně podpořit a se zakladateli projektu Levandulové údolí také společnými silami vysadit nové stromy na tomto jedinečném místě,” říká ředitelka Nadace Tipsport Lucia Štefánková.

„Stromy nejen že budou za čas dávat sladké plody, ale přispějí značnou mírou i ke zklidnění větru a zadržování vody v romantické krajině údolí,“ dodala Štefánková.

Knižní odměna od Středočeského kraje.
Do úklidu se ve Zdibech vrhli přímo po hlavě. Aspoň podle fotek

Výsadba dalších šedesáti ovocných stromů v údolí je součástí celonárodní iniciativy Sázíme budoucnost, jejímž cílem je vysázet na území České republiky během nadcházejících pěti let deset milionů nových stromů. Enviromentálním tématům se Nadace Tipsport věnuje dlouhodobě. Na podzim loňského roku například spustila komunikační kampaň s názvem „Jeden Čech, jeden strom“, která má motivovat další lidi k zapojení do iniciativy. Kampaň má současně také podpořit registraci nových výsadeb. K dnešnímu dni je zaregistrován více než jeden milion stromů.

Ilustrační foto.
Kraj na webináři poradí zástupcům obcí, jak účinně žádat o středočeské dotace