Slavnostní korunovace se bude konat jako již tradičně na zámku v Králově Dvoře v rámci Městských slavností.Všechny soutěžící děti a jejich rodiče zveme k hlavnímu pódiu ve 14.30 hodin, kde společně se starostou Králova Dvora Petrem Vychodilem zveřejníme vítěze.

Vyhlášení letošních princů a princezen je ale jen jednou ze součástí Městských slavností. Rozhodně si v sobotu na králodvorském zámku přijde každý na své. Těšit se můžete například na vystoupení Terezy Kerndlové, kapely Těžkej Pokondr, ale zahraje i Tam Tam orchestra a další. Finále každoročních Městských slavností patří ohňostroji a ten nebude chybět ani letos. Děti se navíc mohou pobavit na kolotočích.

Součástí sobotní akce na králodvorském zámku bude také zahájení výstavy věnované rodákovi hrdinovi bitvy o Británii Alexandru Hessovi. Vernisáž výstavy se bude v prostorách knihovny konat v sobotu v 17 hodin.

„V posledních letech se v řadě českých obcí začaly objevovat a odhalovat různé pamětní desky věnované významným rodákům, většinou vojákům, kteří bojovali za druhé světové války v zahraničí. Téměř vždy jde o soukromé iniciativy, i když často s podporou obcí. Jsme si vědomi dluhu, který stále ještě máme vůči odbojovým osobnostem a rozhodli jsme se tuto situaci v Králově Dvoře změnit. Zvláště když rodákem obce byl i jeden z nejvýznamnějších českých letců, účastník Bitvy o Británii, generál Alexander Hess,“ uvedl starosta Králova Dvora Petr Vychodil.

Zastupitelé se rozhodli připomenout jeho památku trvalejším způsobem. Pojmenovali po něm nově postavený most přes řeku Litavku, na který byla umístěna i jeho pamětní deska. Generál Alexander Hess je pro Králův Dvůr významnou osobou,proto město uspořádalo na jeho počest na zámku v Králově Dvoře v prostorách knihovny stálou expozici o životě a díle tohoto vynikajícího vojáka.

„Chceme, aby připomněla dalším generacím občanů našeho města osobnost, na kterou mohou být v Králově Dvoře po právu hrdí,“ poznamenal Petr Vychodil. Výstava byla uspořádána ve spolupráci s vojenským historickým ústavem Praha, Národním technickým muzeem, Muzeem Českého krasu Beroun, Národním filmovým archivem, Ing. Ivo Pujma nem i rodinou Alexandera Hesse.