Klub Bobříkov ze Stašova připravil pro školáky na letošní prázdniny tři tématické letní tábory. První z nich se uskutečnil v duchu loupežnického putování v rekreačním zařízení Štědronín, které se nachází na břehu Orlické přehrady v blízkosti hradu Zvíkov.

„Areál je obklopen zčásti rozlehlými lesy a zčásti poklidnou hladinou řeky Otavy. Ubytovali jsme se v chatkách pod vedením Drtivouse a Drtinose, kteří dostali na starost celotáborovou hru a společně se zdravotnicí i celý průběh tábora," uvedla k letnímu táboru vedoucí Klubu Bobříkov Renáta Vacková.
Loupežnického putování na letním táboře s Klubem Bobříkov se zúčastnily děti z berounského regionu i jeho okolí. Počasí jim celkem přálo. Kluci a děvčata si užívali sluníčka a schovávali se i před deštěm. „Někdy bylo horko až k padnutí. Takže jsme si užili vodních radovánek. Koupali jsme se a pořádali soutěže ve vodě. Na táboře jsme s dětmi zažili i bouřku a přívalové deště," popsala průběh počasí Renáta Vacková.

Organizátoři letního tábora připravili pro děti také celodenní výlet, jehož cílem byl nedaleký hrad Zvíkov.
„Výlet byl ve znamení dokonalého turistického počasí a my jsme celý den prožili ve skvělé náladě, a to společně i s piráty, kteří nás přepadli ve chvíli, když jsme byli na parníku," poznamenala předsedkyně Klubu Bobříkov.

Během sedmi dnů, které kluci a děvčata s Bobříkovým prožili, si užili týden her, sportování, tvoření i putování. Vlastnoručně si vyrobili erby s názvy chatek a nezapomněli ani na dárek pro rodiče.
„Rodičům vyrobili dárky ve formě ozdobných cedulek a namalovali kameny z výletu na Zvíkov. Pracovní sešit, který si děti odvezly na památku domů, byl plný zajímavých naučných úkolů," dodala Renáta Vacková.

Děti se na táboře staly malými botaniky, poznávaly stopy v lese a naučily se i spoustu dovedností potřebných pro život. K nim patří i to, jak poskytnout kamarádovi první pomoc. Všechny své každodenní zážitky kluci i děvčata zaznamenávali do svého pracovního sešitu. Díky němu si děti po příjezdu domů vzpomněly na každý den pobytu na táboře. Malovaly do něho krásné obrázky a psaly i poutavé texty.
„Myslím si, že největší výzvou pro děti bylo divadelní představení, které si připravovaly po tlupách. Nacvičily si dvě pohádky, které se odehrávaly v lese. Neméně zajímavé bylo vystoupení „Star Loupežnického putování", v jehož rámci si děti měly připravit individuální vystoupení. Věřte, že bylo na co se dívat. Viděli jsme taneční, pěvecké, akrobatické, sportovní i kouzelnické představení," upozornila předsedkyně Bobříkova.

Závěr letního tábora provázela nejen radost, ale i pár slziček z loučení s kamarády.