Originální nápad berounské farní charity dal možnost školákům představit své výtvarné nadání na zdi dlouhé šedesát metrů, a to v zahradě lochovického azylového domu. Kluci a holky ze základních škol se zde střídají od začátku června. Pohádkovými motivy vyzdobili už několik desítek metrů nové zdi.

Nebezpečná zeď

Stará kamenná zeď za azylovým domem nevydržela, a po vlhké zimě se na několika místech provalila na zahradu. „Kvůli možnosti pádu dalších částí jsme byli nuceni provést celkovou demolici a rychle postavit novou zeď," vysvětlila důvod akce za berounskou farní charitu Jitka Kebrlová.

Šedesát metrů dlouhá zeď byla na konci května postavena během několika dní. „Najednou jsme tu měli krásně hladkou rovnou stěnu, ale hned po nátěru penetrace a základní barvy bylo jasné, že by ji chtělo trochu oživit. Napadlo nás, že by nám s obrázky mohly pomoci právě děti," pokračuje Jitka Kebrlová.

Peníze na hračky

Prvními malíři byli školáci z Hostomic a Zdic. Hostomické děti však nepřijely do Lochovic jen malovat. Předaly zde i finanční dar v hodnotě tří tisíc korun. Část peněz získaly z burzy plyšáků, kterou uspořádaly ve spolupráci s učiteli, a část z Velikonočního jarmarku. „Z daru koupíme našim malým klientům nové hračky na zahradu. Když už musí bydlet v azylovém domě, ať se tu cítí co nejlépe. Děkujeme všem dětem, které se do malování zapojily, a těšíme se na další skupinky příští týden. To nám pomohou děti z Lochovic a Berouna." říká vedoucí azylového domu Eva Andrušková.

Zástupci lochovického azylového domu děkují za pomoc místnímu obecnímu úřadu a dalším firmám, bez kterých by nebylo možné projekt uskutečnit.