Město ji nechalo zateplit, a celý komplex mateřské školy tak získal novou fasádu. V rámci stavebních úprav se vyměnily i technologie a zrealizovaly četné terénní úpravy. Novinkou, ze které mají děti radost, jsou takzvané zimní zahrady. Díky zastřešení venkovního prostoru si děti mohou nyní hrát venku i za deštivého počasí.

Součástí nákladného projektu byla i budova jeslí. Celkové realizační náklady na modernizaci sídlištní mateřské školy dosáhly 30 milionů korun. Městu se na tento rozsáhlý projekt podařilo získat dotaci z Operačního programu životního prostředí v celkové výši zhruba čtyři miliony korun.

„Základní a mateřské školy jsou vlajkovou lodí města Berouna. Příkladem toho může být nejen Mateřská škola Pod Homolkou, ale i další investice z městského rozpočtu mířily na zvelebení ostatních základníh škol a mateřinek,“ konstatoval starosta Berouna Ivan Kůs.

Navíc je v současné době naplno rozjetá výstavba nového pavilonu 2. Základní školy a Mateřské školy v Preislerově ulici a do konce letošního roku by měla být zahájena přístavba Základní školy na berounském Závodí. „Na obě investiční akce se nám navíc podařilo získat dotace,“ dodal místostarosta Berouna Michal Mišina.