Rozsáhlou investici do pěti berounských mateřinek si může město Beroun dovolit díky téměř pětimilionové dotaci, kterou získalo z evropských fondů.

Investice do školek jejich ředitelky vítají. „Kvalitní didaktické pomůcky pro výuku předškolních dětí jsou pro nás poměrně drahé. To se týká i dopravního hřiště a sportovních herních prvků na školní zahradu," uvedla Dagmar Fuksová, ředitelka MŠ Sluníčko.

Město nyní vypíše výběrové řízení na dodavatele staveb. V rámci dotace dostanou školky ještě do prázdnin nové didaktické pomůcky, jejichž výběr doporučily samy ředitelky jednotlivých zařízení. Děti si tak budou moci nově hrát s takzvanými magic boxy. Jde o moderní projektory, které promění podlahu školky v interaktivní plochu. Tím, že se projekce odehrává pro děti v nejpřirozenějším herním prostředí, tedy na zemi, považují ji odborníci za nejvhodnější.

Školky dostanou i malé laboratoře, v nichž si děti budou moci hrát na zahradníky, vědce, fotografy či badatele. Díky dalším pomůckám se budou moci rozvíjet v kognitivních dovednostech i jemné motorice. Z dotace se zakoupí také dopravní pomůcky, jako jsou různá odrážedla, motorky, nebo dopravní značky. Současně pořídíme i cvičební nářadí nebo zahradní nábytek.

„V pěti mateřských školách budou během léta vybudována nová dopravní hřiště. Povrch bude z asfaltového betonu, na něm bude vyznačeno vodorovné značení," dodala starostka Šárka Endrlová.